Skip to main content


Sociální pomoc

Tak jako každý rok, i letos jsme se podíleli na sponzorování sociálního automobilu pro náš region. Tento rok jsme se rozhodli podpořit:

Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú.

Mobilní hospic PAHOP, byl založen na základě vlastního prožitku onkologických onemocnění paní ředitelky paní Mgr. Heleny Schwarczové, a to v dubnu 2016. Hlavním posláním hospice je navrátit dožití, umírání nevyléčitelně nemocných v domácím prostředí. V prostředí domova, v blízkosti svých milovaných.

O nemocné pečuje multidisciplinární tým, který tvoří lékaři, zdravotní sestry, soc.pracovníci, pečovatelky, psycholog a dle přání nemocného taky kněz. Služby jsou zajištěny denně 24 hodin, včetně neděl, svátků, nepřetržitě.

Hospic poskytuje taky sociální služby, terénní odlehčovací službu, kterou zajišťují 7 dní v týdnu včetně svátků od 6 hodin do 20 hodin. Od vzniku mobilního hospic, k dnešnímu dni doprovodili 253 občanů. Tito lidé mohli zůstat ve svém domovu do posledního okamžiku svého bytí.

PAHOP působí na Uherskohradišťsku, Uherskobrodsku, Zlínsku a části Jihomoravského kraje. V současné době má organizace 37 zaměstnanců. Jelikož je o jejich péči stále větší zájem, v březnu tohoto roku otevřeli pobočku ve Zlíně – Malenovicích, v budově polikliniky. Jako jediná organizace v našem regionu získali pověření na vybudování pobytového zařízení, vybudování kamenného hospice, který v našem regionu velmi chybí.

ZDE  se můžete i Vy podílet na spolupráci s touto úžasnou organizací.

Nebo je můžete přímo navštívit na:

PAHOP, Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú.
Palackého náměstí 293
686 01 Uherské Hradiště
 
Seznam dalších organizací, které jsme podpořili v minulých letech:

| Pomáháme

Naše výrobky a služby

Trefal, spol. s r.o.

Zavolejte nám:

+ 420 572 548 159