Skip to main content


Doplňování chemie DOPEX

Externí zařízení určené k automatickému a poloautomatickému doplňování mycí kapaliny.

Zákazník už tak nemusí hlídat množství mycí kapaliny v jímce, ani řešit její koncentraci při dopouštění. Dopex se o to dokáže postarat za něj. Stačí jenom připojit přívod vody a na záchytnou jímku umístit barel s chemií.

Nabízíme dvě základní varianty: 

  • První je v Automatickém režimu, což znamená, že je naprosto autonomní a dokáže si samostatně hlídat jak množství kapaliny v jímce tak i celý režim dopouštění podle předem nastavených kritérií. Je signalizován prázdný barel s chemií.

  • Druhá varianta je poloautomatické řešení. Automaticky je hlídán prázdný barel a předem nastavená koncentrace, ale zákazník si dopouští kapalinu manuálně, ovšem jenom ve smyslu start-stop. Nepřichází tak do kontaktu s chemií.

Dopex se skládá ze záchytné jímky a rámu, na kterém je umístěn ovládací panel a dopouštěcí aparatura, tedy ventil, vodní filtr a dávkovací čerpadlo. Z něj už odvádí hadice namíchanou mycí kapalinu do připojovací armatury na jímce.

Dopex může být jak součástí nového stroje, tak jej lze doplnit i ke starší myčce u zákazníka. U poloautomatického dopouštění je zákazník schpen si instalaci provést sám. U automatické verze je nutná odborná instalace naším zaměstnancem.

Nabízíme zařízení pro domíchávání jedné, nebo dvou složek. Koncentrace se řeší manuálním nastavením na dávkovacím čerpadle a to v závislosti na zvoleném typu čerpadla a jeho rozsahu. Nabízíme základní tři typy čerpadel resp. koncentrací: 0,2 - 2% ;  0,5 - 5% ;  1 - 10%

Podrobný přehled vlastnostíHodnota
Napětí 230V / AC 50Hz 
Teplota kapalin max. 40°C
Maximální vstupní tlak vody 6 bar
Průtok čerpadla 10 - 3000 l/hod.
Maximální průměr barelu 420 mm
Maximální nosnost roštu 100 kg
Objem jímky 64 l
Rozměry - délka x šířka x výška 620 x 650 x 1750 mm
Hmotnost 35 kg
Příkon 240 W (1A)
Koncentrace 0,2 - 10 % = 1:500 - 1:10 (v závislosti na zvoleném čerpadle)

 

Naše výrobky a služby

Trefal, spol. s r.o.

Zavolejte nám:

+ 420 572 548 159