Skip to main content

Nerezové ofukové nože do náročného prostředí.

Naše společnost navrhla a zkonstruovala vlastní ofukovací zařízení. Oproti původnímu řešení ofukování pomocí "špachtliček" skýtá náš ofukový nůž hned několik výhod:

  • Vyšší odolnost - nůž je vyroben kompletně z nerezavějící oceli, takže jeho náchylnost vůči poškození, způsobenému mechanickým, chemickým nebo teplotním namáháním, se tím výrazně snížila. Sestává z několika ocelových plátů sešroubovaných dohromady a díky tomu tvoří kompaktní celek.
  • Zástavbové rozměry - díky své kompaktnosti nůž zabírá minimální prostor a my tak uspoříme místo uvnitř mycího stroje. Nůž je pak možné umístit nejenom z horní strany koše, ale také pod koš, případně z libovolné strany. Díky tomu dosahujeme při ofukování lepšího efektu.
  • Rovnoměrná distribuce vzduchu - vzduch je rovnoměrně rozváděn po celé délce dýzy. Nevznikají tak žádná "hluchá" místa a předmět je ofukován spojitě po celém povrchu.
  • Přizpůsobitelnost - konstrukce nože umožňuje snadno modifikovat jeho délku a přizpůsobit se tak požadované aplikaci. 

Vývoj 


Při vývoji používáme moderní software, který nám i v tomto případě pomohl efektivněji dospět k optimálnímu řešení. Pomocí simulace proudění vidíme hned od začátku vhodný směr, kterým má naše práce postupovat a díky tomu se proces vývoje znatelně urychluje. Většinu vývoje jsme tak schopní zvládnout ještě před funkční zkouškou, která je samozřejmě i nadále nedílnou součástí tohoto procesu, ovšem především jako finální ověření našich teoretických předpokladů.  

 

Simulace proudění v ofukovém noži

Srovnání spotřeby vzduchu původní vícekanálové vzduchové trysky a Ofukového nože při délce dýzy 400 mm:

TryskaSpotřeba vzduchu - 6 bar
Původní vícekanálová vzduchová tryska 224 m3/hod. 
Vzduchový nůž 27 m3/hod.

Naše výrobky a služby

Trefal, spol. s r.o.

Zavolejte nám:

+ 420 572 548 159